Zondag op maandag
De TV/Internet-uitzending vanuit het Belgische Chièvres verliep vlekkenloos. Onze caravaan moest ook weer door naar boven, op naar Zele. En daarna de grens met Nederland over!

Somewhere between Chièvres en Zele. Rond 21:00
Wat verder omhoog vinden we het Belgische plaatsje Zele. Traditioneel een ware ode aan de RopaRun. De lieve inwoners hebben dit jaar wéér meer uit de kast getrokken!
De mensen uit Zele waren bijna allemaal in oranje gekleed. De molen is nieuw; de renners en fietsers lopen er doorheen. Aan het prachtige bouwwerk is, speciaal voor de RopaRun-gelegenheid, maanden gebouwd. Rond 22:00

Als je in een teamauto of bus van de RopaRun rijdt, doe dan de ramen dicht! Bij aankomst staan de spuitgasten van de Brandweer van Zele klaar om je wagen na een stoffige rit een schoonmaakbeurt te geven.


De sfeer in Zele is moeilijk te omschrijven. "Je moest erbij geweest zijn"... Het dorp is speciaal voor de renners omgebouwd tot een sprookjesdorp. Nieuw is ook een eiland in het midden, met echte schapen, kraampjes en romantische lichtjes. En heel veel vrolijke muziek, door verschillende bandjes.
Deze geïnterviewde Vlaamse begrijpt niet dat er niet in veel meer dorpen in de buurt zo'n feest wordt gehouden. En hoe zit het dan met die verering van 'dièn aorrogante Ôllanders? "Ach, het blijft toch Oranje boven, niet?"

Er zijn speciale RopaRun-T-shirts gemaakt voor de RopaRun door Zele.
De route van de runners wordt nauwlettend gevolgd in Zele.
Alleen nog dat harde Nederlandse accent leren, en dan is ze volleerd Hollands Meisje.
RopaRunners lijken een beetje op katten : Vooral 's nachts zijn ze sluw en snel en laten ze zich lastig fotograferen. Of zou het komen door de reflecterende hesjes die het toestel van uw fotoverslaggever in de war stuurt?
Luid applaus voor de RopaRunners, die over "The Bridge of Fame" lopen en fietsen. Zele wordt zeer bedankt voor deze warme ontvangst!
En dan, verder omhoog, de grens over met Nederland! De Coolsingel komt steeds dichterbij! First Stop in NL : Ossendrecht. Ook dit dorp pakt uit met extra's voor de lopers en fietsers.
Thema in Ossendrecht : Alles dat met Frankrijk te maken heeft. Deze inwoners van Ossendrecht een een 'mini' - Sacre Coeur gebouwd. De Ossendrechters zijn ten tijde van deze foto nog volop bezig met de opbouw voor het feest.
Ook Bergen Op Zoom verwelkomt van harte de RopaRunners
Maandag. In alle vroegte. De Bergenaren ratelen, toeteren en juichen dat het ze een lieve lust is.
En Oud-Beijerland was er ook klaar voor :


Een warm welkom voor de runners in Oud-Beijerland.
Recente nieuwsberichten
- Roparun 2009 in het nieuws
- Alle foto's staan online
- Roparunradio wint Lokale Omroep Award
- Einduitslag Roparun 2009 beschikbaar
- Volledige uitslag wordt morgen bekendgemaakt
- Steunt ook u onze doelen?
- Team 17 "op herhaling" wint Roparun 2009
- Gezellig druk op de Coolsingel
- Roparun. Zondag op maandag...
- Eerste teams gefinisht op Coolsingel
- Oud-Beijerland 450 jaar
- Wisselplaats Dintelmond: voertuigen verboden
- Volg de finish live
- Gezellig druk bij waterpost Dinteloord
- Verkeersregelaars doen hun werk
- Roparun: de finish in zicht
- Ode aan de Generator
- Live TV uitzending vanuit Chievres (B)
- Het Steunpunt van Sophia... Prestaties,Worst,Muziek!
- Roparun blijft avontuur
- Bihecourt: kilometer 159,7
- Steunt ook u onze doelen?
- Roparun 2009: de tweede dag
- Intussen in Vermars...
- Het startterrein af, richting Sarcelles (21:00)
- Tweede grote start vanuit Parijs
- Het is Zaterdagavond...
- Eerste live uitzending begonnen
- Roparun 2009 begonnen!
- Startterrein raakt vol
- Vanmiddag live TV vanuit Parijs
- Alles onder controle
- De infocontainer is terecht
- Inschrijving teams begonnen
- Startboog staat; eerste teams gearriveerd
- Nelli Cooman geniet
- Steunt ook u onze doelen?
- Eerste teams onderweg naar Parijs
- Minder dan 24 uur tot de start
- Bezoek een gezellige doorkomst!
- Warmte tijdens 18e Roparun, 2 waterposten
- Drie aanpassingen Route 2009
- Nog 100 uur tot de start van Roparun 2009


